quanticmedia.pl Portal quanticmedia.pl

Robtom - wynajem rusztowań

Robtom

Na większości budów i podczas prac konserwacyjnych potrzebne jest stosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawienie zazwyczaj stanowi pokaźną część kosztów projektu. Z tego powodu warto mieć świadomość, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo oferujące montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Przede wszystkim należałoby zapoznać się z pełną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej dogodną opcją jest wybór firmy, której usługi są tak kompleksowe, by nie angażować kilku różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do dzierżawy, transportu oraz montażu oznacza zredukowanie wysiłku logistycznego i oszczędność. Dzięki takiej decyzji nie będzie powodu, żeby martwić się o żaden element związany z pracami, w tym samodzielny transport rusztowań. Warto mieć świadomość, że niektóre firmy, przykładowo: Robtom sp. z o.o., świadczą również usługi przy pracach elewacyjnych.

Ważnym kryterium wyboru firmy, której specjalnością jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, jest stopień wykwalifikowania jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o osoby, które na budowach będą stawiać konstrukcję. Z fachowcami powinniśmy mieć do czynienia na każdym etapie współpracy z przedsiębiorstwem: od pierwszej rozmowy, aż po podpisanie protokołu odbioru, wykonanego przez pracownika z odpowiednimi uprawnieniami. Oprócz tego, w toku wynajmu będziemy w kontakcie z m.in. konsultantem, który wyceni koszt usługi. Sprawdzone firmy w branży oferują również fachowe doradztwo, tak w zakresie samego sprzętu, jak też przepisów BHP.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane w przepisach uprawnienia oraz atesty. Warto też zaufać firmom zatrudniającym przeszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak jedynie jedna strona tej sprawy. Drugą są właściwie dobrane części oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, powinny one przechodzić regularne przeglądy.

Mogłoby się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają większego znaczenia. Nie jest to jednak prawda. Dla przykładu, obecnie szeroko używa się rusztowań aluminiowych, cechujące się trwałością oraz lekkością. Należą do nich np. rusztowania Plettac czy Layher produkty naprawdę sprawdzonych liderów rynku. Jeśli firma oferująca wynajem rusztowań właściwie je konserwuje oraz dokonuje przeglądów, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w niełatwych warunkach. Ponadto, systemy znanych przedsiębiorstw przeważnie są przyjazne w montażu, a to wpływa na szybkość robót.

Kolejną cechą sprawdzonego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz wykonującego montaż rusztowań jest terminowość. Każda osoba, która działa w branży budowlanej doskonale wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły mogą przełożyć się na spore straty i niepokój wokół inwestycji. Z tego powodu najlepsze firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., nie lekceważą uzgodnionych terminów. Ich pracownicy rozumieją, że powinni skonstruować optymalny oraz realistyczny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna strona narazi się na straty będące wynikiem poślizgu.

Montaż rusztowań powinien także być po prostu szybki. Na to z kolei wpływa fachowość wykonawców, doświadczenie, rodzaj rusztowań i in. Należy podkreślić, że niektórzy producenci (np. Plettac) podają do wiadomości, ile metrów kwadratowych jest w stanie kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak bardzo szerokie, choćby dlatego, że każda budowa cechuje się czymś innym. Niewiele mniej ważny wydaje się demontaż rusztowań. Powinien być przeprowadzany w zgodzie z harmonogramem, szybko i bezproblemowo, tak, by nie hamować kolejnych prac.

Trzeba powiedzieć, że rusztowań używa się w wielu sytuacjach, a wznoszenie wieżowców jest tylko przykładem ich zastosowań. Fachowa firma docenia każdego klienta. Niezależnie od tego, czy ma z nim wznosić centrum handlowe, czy odnawiać sufit w wysokiej hali. Docenia także lojalność. Choćby atrakcyjnymi rabatami dla stałych klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2013 quanticmedia.pl